За Нас :: Royal House
×

Кошничка

Вашата кошничка е празна.
За Нас

За Нас

Royale House е ексклузивен партнер и дистрибутер на брендот Swarovski, лидер во светот за дизајн и производство на накит од кристали, часовници со швајцарски механизам, кристални фигури и други модни додатоци.

Зa прв пат го претстави брендот на македонскиот пазар во 2007 година со Премиум Бутик во центарот на Скопје.

Во 2012 година е отворен вториот продажен салон во најголемиот и сеуште најпопуларен трговски центар во Македонија – Скопје Сити Мол.

Во 2013 Сваровски добива свој салон во Палма Мол Тетово.

2015 година започнуваме нова приказна, го претставуваме Брендот и на територијата на соседна Р. Србија, со 3 продавници до денес кои се наоѓаат во трите најпопуларни трговски центри во Белград- Ушче Шопинг Центар, Биг Фешн Мол и Галерија Мол.

Приказната на Swarovski  започнува во 1895 год. и трае до денес ,водена од страна на петтата генерација наследници на основачот и изумител на првата машина за брусење кристал , Г-динот Даниел Сваровски.

Логото на брендот е Лебедот, кој ги отсликува сите карактеристики на компанијата – убавина, грациозност, сила, елеганција , јасност и префинетост.

Листата на производи кои брендот Swarovski ги произведува е мошне импресивна и вклучува скулптури, минијатурни фигури и парчиња за колекционери, домашен декор, часовници, модни додатоци и секако скапоцен и гламурозен накит изработен до совршенство.

Со константната креативност, иновативност и креирање на  бројните трендови во накитот, модни додатоци,  модата, внатрешно уредување  и културата, брендот Сваровски стана симбол на ветувачка технологија на духот на кристалот.

Ниеден друг кристал во светот нема ист сјај, брусење  и спектар на бои како кристалот на Сваровски.

Нашата цел е да се шири културата и чувството на радост и задоволство на луѓето во целиот свет кое го овозможуваме со индустријализираното производство на кристал.