Eксклузивна колекција - ATELIER SWAROVSKI :: Royal House
×

Кошничка

Вашата кошничка е празна.
Eксклузивна колекција - ATELIER  SWAROVSKI

Eксклузивна колекција - ATELIER SWAROVSKI

  • 20.12.2020

Следејќи ја долгогодишната традиција на соработка со најспектакуларни дизајнери од модниот свет, Swarovski се до денес продолжува да работи со најталентираните и најперспективните имиња од светот на модата, филмот и архитектурата.

Atelier Swarovski колекцијата е создадена во 2007 од страна на Nadja Swarovski, се обновува 2 пати годишно, секогаш следејќи ја Модната недела  и содржи ексклузивни линии кои ги оживуваат креативните идеи на секој дизајнер .

Меѓу селектираните светски бутици на Atelier Swarovski, каде се презентирани овие лимитирани  колекции, се наоѓаат и салоните во Македонија.

Надја Сваровски, претседател и креативен директор на Ателје Сваровски, вели: „Како што ја обележуваме 125-годишнината на компанијата, со задоволство можеме да ставиме светло на неверојатното наследство на Сваровски низ креативните индустрии, со колекциите „Икони“ за Ателје Сваровски. Одбележувањето на музички и театарски легенди, неверојатното сечење, занаетчиството и иновацијата што влегуваат во сите наши производи, овие парчиња накит му нудат на клиентот серија неверојатни парчиња и современ дизајн, за ден и ноќ “.

Оваа сезона ќе пронајдете ексцентрични, рокерски и шик парчиња инспирирани од имагинацијата на еден од највлијателните модни дизајнери Karl Lagerfeld. Mоќната и елегантна линија Icons, инспирирана од актерката која е долгогодишна миленичка на линијата, Penélope Cruz. Bamboo i Mustique колекциите, дизајнирани од поборниците за заштита на животната средина и загрозените видови со колекции инспирирана од природата, Cathrene Prevost i Susan Rockefeller. Линија која веќе неколку години наназад е актуелна и препознатлива, безвременската Tigris. 

Сите овие колекции го слават бесконечниот креативен потенцијал на Swarovski кристалот и артистичката интерпретација на уникатната  визија, карактеристична за секој дизајнер како индивидуа.

Моќта на женственоста интерптретирана во современа елеганција, креира една исклучително атрактивна линија на накит, која дефинитивно треба да се доживее.