Како да го стилизирате Вашиот накит :: Royal House
×

Кошничка

Вашата кошничка е празна.
Како да го стилизирате Вашиот накит

Како да го стилизирате Вашиот накит

  • 21.12.2020

При комбинирање и стилизирање на накитот, некогаш едноставно "повеќе е повеќе  ". За да се изразите себеси и ја покажете Вашата креативност и стил, ве охрабруваме да комбинирате повеќе накит од ист тип, заедно. Повеќе ланчиња, бразлетни , прстени ..едноставно повеќе. Овие комбинации станаа уметност во светот на модата.

Сакате да го направите овој тренд дел од вашиот изглед? Перфекцијата на слоевитоста лежи во симетријата и пропорцијата на стиловите што ги избирате. Трикот е да се започне со деликатни дизајни со светкави детали или можеби чокер, а потоа да се гради од таму. Или безвременска тенис бразлетна, а на неа да се додаваат масивни алки или часовник. Таканаречениот  "Ringmania " тренд  е апсолутно на врвот изминативе неколку години и тој промовира миксање и комбинирање на повеќе типови прстени на една рака. Спој на класичното, екстравагантното, трендовското. Да, ве молам ! 

Прочитајте за нашиот водич за усовршување на овој изглед :

Ѓердани 

Секојдневна елеганција
Еден од наједноставните, но најстилските начини за комбинирање накит со леснотија, е да се игра со контрастни стилови. Обидете се да измешате суптилни дизајни со посмели или геометриски форми или изберете парчиња со различни тежини и текстури.


 Трослојна искра 

Правилото на комбинирање три ланчиња ќе донесе софистициран и привлечен финиш. Искомбинирајте чокер, како што е тенис Делукс чокер, со две ланчиња за совршен контраст меѓу слоевите. Носете ги ланчињата на различни должини, така што секое ќе има момент да блесне.

Тренди комбинации

За модерна естетика, градирано стилизирајте пократок ѓердан со  екстра-долг, крупен приврзок . Алтернативно, одберете ѓердан „сè во едно“, како што е колекцијата „So cool“, со која дури е и непотребно дополнително стилизирање затоа што дизајнот е таков да ги содржи сите потребни детали. 

Наскоро ќе откриете дека најдобрите работи во врска со трендот на слоевито носење ѓердан се променливоста и личниот допир кој го давате на вашиот изглед. Се чувствувате инспирирано? Истражете го нашиот избор на ѓердани и приврзоци и изразете го вашиот стил.

Прстени

Комбинирајте и играјте со различни стилови кои најдобро го рефлектираат вашето расположение; метални тонови, дебели и потенки прстени, дискретен и висок сјај.

Баланс
Ако претпочитате повеќе минималистички и елегантен изглед, наредете тенки прстени само на еден прст, наместо повеќе прстени на секој прст.

Метал
Лесен начин да постигнете шик и кохезивен изглед е да се одлучите за еден метален тон и од таму да играте со различни величини на прстени.

Алтернативно, комбинирање на прстени со различни метални бои и текстури ќе донесе авангарден и екстравагантен изглед.

Дуплирање

Зголемете го гламурот и носете два исти прстени на истиот прст или на различни. На крајот на краиштата, дуплирањето е двојно позабавно.