Swarovski Наочари - Накит За Вашите Очи :: Royal House
×

Кошничка

Вашата кошничка е празна.
Swarovski Наочари - Накит За Вашите Очи

Swarovski Наочари - Накит За Вашите Очи

  • 10.06.2023

Ако барате пар очила за сонце што се истакнуваат, тогаш очилата за сонце на Сваровски се вистинскиот избор.

 Очилата за сонце Сваровски изобилуваат со гламурозни детали и се неверојатни како блескав дијамантски накит. Повеќе од еден век, овој австриски бренд ги поставува стандардите за луксуз со мајсторски блескави дизајни кои ја истакнуваат женственоста. „Сакав да создадам очила како продолжение на нашата колекција на накит“,вели Џована Енгелберт, креативниот директор на Сваровски, додавајќи: „Очилата за сонце се како накит за очи“. Погледнете ја најновата колекција на очила на Сваровски и сигурно ќе се согласите.

 Уникатниот дизајн и разновидноста од бои и форми совршено ја доловува новата визија на брендот Сваровски. Овие очила изгледаат како декор за вашите очи и вашиот изглед го трансформираат во сосема друга димензија.Бидејќи кој вели дека накитот треба да биде само од ушите надолу? Дополнително, во ерата на селфито, секогаш е корисно да имате повеќе избор да го украсите истотото. 

 Новите дизајни доаѓаат во облици и бои што го зголемуваат расположението, но и за оние што претпочитаат посуптилни нијанси има огромен избор. За својата најнова кампања, Сваровски го усогласи секој пар со накит во соодветна боја:сини огледални нијанси со син накит,жолти леќи со чокер во иста боја за да одговараат.Резултатот е калеидоскопско патување со новата колекција. 

„Кристализираното стакло може да биде многу винтиџ, многу носталгично“, вели Енгелберт.„Сакав да имам модерен и свеж пристап кон гламурот“.

 Во декември 2022 година, Сваровски објави десетгодишен договор за лиценцирање со EssilorLuxottica за очила за сонце со цел да донесе дополнителена понуда на производи на Сваровски(првата колекција ќе биде достапна за FW23) Групацијата нуди ексклузивни очила засновани на високо квалитетна изработка, уметност и креативност преку богатото портфолио вклучувајќи ги престижните лиценцирани брендови Џорџо Армани,Булгари, Шанел, Долче и Габана, Прада, Версаче…