Somnia necklace, Green, Gold-tone plated :: Royal House
×

Кошничка

Вашата кошничка е празна.
Ѓердан

Somnia necklace, Green, Gold-tone plated

44.900 ден.

Инспирирн од боемската работа со мониста овој ѓердан-огрлица е создаден од живописни зелени кристали со полиран амазонит.Амазонитот е полускапоцен камен со зелена до тиркизна боја.Именуван по реката Амазон во Бразил, бојата потсетува на зелените Амазонски дождовни шуми.Амазонитот ни носи мир и спокој, делува како штит од негативните енергии..Инспиративен подарок за оние што ги сакате

Водич за големина
  • Шифра 5601906
  • Гаранција 24 месеци
  • Тип на ланчиња Ѓердан
  • Димензија 80 cm
  • Материјал Комбинирани метали
  • Боја Зелена