Among Blue Mountains Tea Set :: Royal House
×

Кошничка

Вашата кошничка е празна.
Украс

Among Blue Mountains Tea Set

15.000 ден. 9.975 ден. -34%

Овој сет за чај, со чајник и две шолји, е елегантен додаток на колекцијата „Among Blue Mountains“ на Сваровски. Инспириран од традиционалните кинески пејзажни слики, неговиот централен мотив е пар кранови, кои симболизираат среќа, долговечност и верност. Изработени во стакло, трите парчиња на сетот се украсени со зелени и сини кристали. Капакот на чајникот има планински дизајн на кристалниот дел и мала метална рачка во шампањско-златна боја која служи како држач. Декоративно и функционално, би било прекрасно централно парче за традиционална чајна церемонија или попладневна чајна маса заедно со другите парчиња од колекцијата. Не е играчка. Не е погоден за деца под 15 години. Не е наменет за употреба во микробранова печка и не може да се мие во машина за садови.


  • Шифра 5557823
  • Гаранција 24 месеци
  • Боја Бела • Сина • Жолта
  • Димензија 10.4 x 10 x 14.6 cm

Можеби ќе ве интересира

Производи од истата категорија